6 Ağustos 2017 Pazar

En Sevdiğin K-Drama İçine Girseydin Ne Yapardın? DRAMAWORLD


Favori Kore dizin nedir? Sevdiğin diziyi izlerken "keşke bende orada olsaydım" gibi cümleler kuruyor musun? Hayallerimizin gerçeğe dönüştüğünü ve kendinizi bir dramanın içinde bulduğunuzu düşünsenize, sizce neler olurdu?

Chris Martin ve Josh Bilig bu hayalimizi diziyi çevirerek bizleri bambaşka bir dünyaya götürmeyi başaran harika bir yapım ortaya çıkarmış. Yönetmenliğini Chris Martin'in, senaristliğini Josh Bilig'in üstlendiği Dramaworld, komedi ve fantastik türüyle, aşk ve maceranın harmanlandığı bir Amerikan dizisi. Amerikan dizisi olsa da oyuncu kadrosunun tamamı Koreli oyuncular ile dolu.


Claire, 20 yaşlarında bir üniversite öğrencisidir. Öğrenciliğinin yanı sıra babasının dükkanında çalışmaktadır. Claire birçok arkadaşından farklı olarak boş zamanının tamamını Kore dizileri izleyerek geçirmektedir. Hatta dizideki hiçbir şeyi kaçırmamak için bölümleri ikişer defa izler ve herkese olaylar gerçekmiş gibi uzun uzun anlatır.
Bir gün dizi izlerken tuhaf bir şeyler olur. Telefonun içinden büyük çaplı bir ışık üzmesi yayılır ve kendini bambaşka bir evrende, hayalini kurduğu yerde bulur. Bütün Kore dramalarının bulunduğu Dramaworld' de.
Dramaworld, dizilerdeki gibi her şeyin abartılarak yaşandığı, içinde dramı bolca barındıran bir dünyadır. Burada yaşayanlar, dizi karakteri olduğunun farkında değildir. Gerçek dünyadaki insanlar bu dünyayı bir dizi olarak izlemektedir. Claire, bir yan rol olarak diziyi yaşamaya başlar.


Dizinin başrol oyuncuları Liv Hewson, Sean Dulake, Justin Chon, Bae Noo-ri'dir. Konuk oyuncular arasında Siwon, Han Ji Min, Lee Ji Ah ve Sung Hyuk gibi pek çok ünlü isim yer almaktadır. 
Kore dizileri hayatımızın bir parçası olmuşken dizinin ilk sezonunun 10 bölüm olması bizlere yetmiyor. Bu sebeple 2. sezonu bekleyenler arasındaki yerinizi biran önce alın.

1 yorum:

  1. Aslında bir nevi içimizden geçenler dizi olmuş gibi desene :)

    YanıtlaSil

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...