6 Ağustos 2017 Pazar

2017 Yılında 24 Saat İçerisinde En Çok İzlenen Kpop MVleri


Güney Kore, kendini eğlence sektöründeki başarısı ile dünyaya duyurmuş bir ülke. Kendine has şarkı tarzları, mükemmel dansları ve göz alıcı MV'leri ile herkesin ilgisini toplamayı başarıyor. Eğlence sektörünün bu kadar canlı olmasının sebebi her yıl şirketlerin yeni kız-erkek kpop grupları oluşturması ve yılda her grubun en az bir yada iki geri dönüşü olması etkili. Ayrıca her grup üyesinin ağır şartlar altında çalışması en büyük etkenlerden biri. Güney Kore'de onlarca kpop grubu arasından fark edilmek ve büyük bir hayran kitlesine ulaşmak hiç kolay değildir. Ülke sınırları içerisinde popüler olmak bu kadar zorken dünyaya ulaşmak daha fazla çaba sarf etmeyi gerektirir. 2017 yılında 24 saat içerisinde en çok izlenmeyi başaran klipler ve dünya listelerine girmeyi başarmış olan kpop gruplarından bahsetmek istiyorum.

1. BLACK PİNK- As If It's Your Last


BlackPink diğer kız kpop gruplarından farklı tarzlarıyla dikkat çeken bir grup olarak ilk 24 saat içerisinde MV'leri 13.316.290 izlenmeyle büyük bir başarıya imza attı.

2. BTS- Not Today


Her yayınladıkları MV ile dünya listelerini alt üst edebilecek bir grup BTS. Not Today klibindeki dansları ile göz kamaştırıcı, şarkıları ile büyüleyen grup ilk 24 saat içerisinde 10.979.502 defa izlendi.

3.TWİCE- Knock Knock


Her bir üyesi birbirinden güzel ve yetenekli olan Twice grubu dansları ile hit olmayı iyi biliyor. Twice Knock Knock geri dönüşü ile bir gün içerisinde 9.857.751 defa izlenerek rekorlar kırmaya devam ediyor.

4. BTS- Spring Day


Şarkıyı açın ve milyonlarca kez dinleyin. Her dinlediğinizde ilk kez dinlemiş gibi hissediyorsunuz. Bu kadar neşeli ve deli dolu olan bir grubu hüzünlü görmeye alışık değiliz. Spring Day dinleyenlerin kalbine dokunarak bir gün içerisinde 9.447.661 defa izlendi.

5. EXO- Ko Ko Bop

Şarkılarıyla, tarzıyla ve danslarıyla kendine hayran bırakan bir grup EXO. Her ne kadar üye sayısı zamanla azalsa da gidenleri de kalanlar kadar sevmeye devam ediyoruz. Her geri dönüşlerinde hepsini tekrar bir arada görmenin hayalini kuruyoruz. Yine de EXO kalan üyeleriyle oldukça farklı bir şarkı tarzıyla geri dönüş yaptı. Anlamadan dilinize dolanan Ko Ko Bop gün içerisinde tam olarak 8.816.502 defa izlendi.3 yorum:

 1. sadece exo ko ko bop çok iyiydi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepsi çok iyi, iyi olmasalar Dünya dinleme listelerine girip haftalarca üst sıralarda kalmazlardı :) Exo'nun şarkısının tarzı oldukça farklı bu yüzden daha fazla dikkat çekiyor :)

   Sil
  2. Hepsi çok iyi, iyi olmasalar Dünya dinleme listelerine girip haftalarca üst sıralarda kalmazlardı :) Exo'nun şarkısının tarzı oldukça farklı bu yüzden daha fazla dikkat çekiyor :)

   Sil

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...