9 Temmuz 2017 Pazar

Queen For Seven Days "Yeniden doğduğum zaman asla karşılaşmayacağım sizinle Majesteleri"


Tarihte yaşanmış ama hikayesi anlatılmamış birçok insan vardır. Ölümler, aşklar ve mücadeleler... Bizler için bu hikayeler tarihte bir detay, yaşayanlar için ise ya yaradır ya da hatıradır. Queen For Seven Day dizisi sadece 7 gün tahta oturabilmiş olan Kraliçe Dangyeong ve Kral Joongjong arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır.Dizinin ilk birkaç bölümü çocuk oyuncular ile başlıyor. Shin Chae Kyung'ı canlandıran Park Si Eun ve Lee Yeok'ı canlandıran Baek Seung Hwan iyi birer çaylak oyuncu. Çocuk oyunculardan bahsetmek istememin sebebi gösterdikleri performansları ve uyumlarıyla dizinin temelinin iyi olmasını sağladılar. Böylece Park Min Young ve Yeon Woo Jin'in gösterdikleri uyumu bir tık yukarı çıkarmış oldular. Aralarındaki aşkı ve oluşturdukları arkadaşlık bağını izleyiciye en iyi şekilde yansıtmayı başarabildiklerini düşünüyorum. 

Park Min Young, bakanın kızı olan Shin Chae Kyung karakterini canlandırıyor. Chae Kyung karakterini bir başkası canlandırsa bu kadar iyi olamazdı. Min Young'un oyunculuğunu çok beğendim. Dizi dram ağırlı olmasına rağmen diziye renk katıyor. Chae Kyung 'un en büyük hayali sevdiği adam ile evlenmekti, sıradan mutlu ve aşk dolu bir hayat yaşamaktı. Ancak Chae Kyung'ın ailesinin çöküşüyle aşkı bir trajediye dönüşür. 
Yeon Woo Jin, Prens Lee Yeok karakterini canlandırıyor. Kardeşi, Lee Yeok'un hayatı boyunca hiçbir şey yapmamasını ve sessiz bir hayat yaşamasını istiyor. Ancak Lee Yeok bunu kabul etmez. Kardeşinden beklediği sevgiyi göremediği için intikam almak ister ve tahtı almaya karar verir. Shin Chae Kyung'ı seviyordur ve bir gün onunla evlenmeyi hayal etse de siyasetin kirli oyunları içinde aşkı bir trajediye dönüşecektir.

Lee Yeok için Chae Young; oldukça hoyrat bir kız. İçten pazarlıklı. Elin adamını pervasızca ayartıyor. Hayli kolay lokma ve edepsiz. Ahmaklığı had safhada. Yorucu, bezdirici ve bıktırıcı bir kız.


Lee Dong Gun Prens Lee Yeok' in üvey abisi ve Joseon Hanedanlığının 10. Kralı olan Prens Lee Yoong karakterini canlandırıyor. O, Shin Chae Young'ı sevmektedir. Öncelikle Lee Dong Gun'un oyunculuğuna bayıldım. Rolü o kadar iyi oynuyor ki karakterin kişiliği her ne kadar kötü olsa da kraldan nefret edemiyorum çünkü karakteriyle mükemmel bir uyum sağlamış. Tepkileri öyle yerinde ve tutarlı veriyor ki öfkesinde gizli yalnızlığı ve kırgınlığı anlayabiliyorsunuz. Takdir edilmeye değer.
Önemli bir detaydan bahsetmek istiyorum. Dizinin başlangıcında anlatılan hikayenin gerçekle birebir örtüşmediği belirtiliyor. Kral Lee Yoong dizide gösterildiği gibi biri değil. Kore tarihinin en sevilmeyen kralı olarak bilinmektedir. Tarihin en acımasız kralı olarak geçiyormuş. Lee Yoong'un zalimliğini ve kadınlara yaptığı işkenceleri konu alan birden fazla film var. Kore halkı sevmedikleri  kralın dizide masum ve aşk adamı olarak yansıtılmasına karşı tepkiliymiş bu yüzden reytingler Kore'de beklendiği gibi değilmiş. Dizide kral her ne kadar pervazsız olsa da güven ve aile özlemi çeken biri olarak gösterilmiş. Onu bu hale getirenin ilgisizlik, sevgisizlik ve taht mücadelesi düşüncesi olarak yansıtılmış. 


Dizi aşk hikayesi üzerine kurulu olmasına rağmen iki kardeşin yavaş yavaş nasıl samimiyetlerini kaybederek, birbirinden şüphe duymaya başlayarak, nasıl iki düşmana dönüştüğünü görüyoruz. Gençken, Lee Yeok kardeşine her zaman hayranlık duydu ve hayran kaldı, ancak bir yetişkin olarak şimdi nefret ve öfke dolu. Yeon Woo Jin oyunculuğunu çok başarılı buldum. Duyduğu nefret ve çektiği acıyı hissettiriyor. Yine de bir düşman olarak görmek değil bir aşk adamı olarak görmek daha çok isterim. Dizi hüzünlü sahnelerin arasına yerleştirdiği sevimli sahneleri ile kendini izlettiren bir dizi olmuş. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...