15 Haziran 2017 Perşembe

My Only Love Song Dizisi ve Benzer Konulu Dizi Önerileri


Tarih ve günümüz arasında zamanda yolculuk yapan karakterlerimizin başından geçen olayları anlatan dizilerin arasına bir yenisi daha eklendi; My Only Love Song. Dizinin başrolleri eski We Got Married çifti olan CNBLUE'dan Lee Jong Hyun ve Kong Seung Yeon tekrar bu dizide buluştu. We Got Married' da yer aldıkları sırada çok uyumlu bir çift olmuşlardı. Bölümler devam ederken aniden WGM'den  ayrılma kararı gelince çifti sevenler üzülmüş ve Boice'ler bu habere sevinmişti. Üzülenler için bu dizi sevindirici bir haber oldu. Çiftin uyumlu kimyalarını dizide de görme umuduyla beklentiler oldukça büyüdü. Dizi benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Gözümden yaşlar gelerek güldüğüm sahneler de, çok üzüldüğüm sahneler de vardı.

Dizinin konusu; Song Su Jeong popüler bir oyuncudur. Aynı zamanda kibirli ve kaba bir kişiliği vardır. İnsanlara sahip oldukları para kadar değer vermektedir. Paranın her şeyin cevabı olduğunu düşünür. Yeni dizisinin çekimleri istediği gibi gitmeyince eski bir minibüse atlayıp setten kaçar. Bu minibüs sayesinde zamanda geriye gider. Tarihi bir filmin setinden kaçan Song Su Jeong kendini gerçek tarihin içinde bulur. Joseon döneminde yaşan para kazanmak için her şeyi yapan On Dal ile karşılaşır. On Dal her ne kadar başka bir para delisi olsa da aslında zayıflar ve yoksullar için cömert birisidir. Dizi Song Su Jeong ve On Dal arasındaki aşkı anlatmaktadır.


Dizide yer alan diğer karakterlerden bahsetmeden yazıyı bitirmeyeceğim zira onlar olmadan dizinin tadı tuzu -komikliği, draması- olmazdı. İlk olarak Byun Sam Yong (Lee Jae Jin) Song Su Jeong'un menajeri aynı zamanda ailesidir. Su Jeong'un tüm şımarık hareketlerine dayanır ve onu her şeyden korumaya çalışır. Prenses Pyunggang (Kim Yeon Seo) çok iyimser ve çok naif biridir. Kral kızının mutluluğunu istediği için onu, asil bir ailenin en büyük oğlu olan Go Il Young (Park Joo Hyung) ile evlendirmesi gerektiğini düşünür. Il Young kötü ve kendini beğenmiş biridir. Prenses onunla evlenmek istemez. O, henüz kim olduğunu bilmese de onu çok sevecek ve koruyacak bir erkeğin hayalini kurar. Moo Myung (Ahn Bo Hyun) Prenses'in koruması ve arkadaşıdır. Moo Myung konuşmaz ama düşünerek iletişim kurar. Son olarak da zamanda yolculuk yapan minibüs Boong Boong, GPS'in sesi yüzünden bayan olduğu düşünülen ve kuş-canavar karışımı bir canlı sanılan karakterimiz. Kurulan dostluklar ve birlikte yaşadıkları tüm olaylar görülmeye değer. 

Not: (Öneri İzleme Sitesi): Dizi 2017 yılının Şubat ayında yayımlanmıştır. Ancak birkaç kaynakta 9 Haziran olarak belirtilmiş. Dizinin çevrilmiş tüm bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.


"Belki de tarih yazıldığından çok daha farklıdır."

Dizi Önerileri

Scarlet Heart Ryeo


Rooftop Prince


Queen In Hyun's Man


Splash Splash Love


FaithHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...