22 Ocak 2016 Cuma

K-pop Dünyasında Neler Oluyor? [2016/Ocak-Şubat ]


30. Altın Plak Ödülleri

20 Ocak'ta, Güney Kore'nin en iyi müzisyenleri ve pop yıldızları, Kyung Hee Üniversitesinde 'Altın Plak Ödülleri' 1. gün için toplandı. 2016'nın ev sahipliğini yapan sanatçılar; Super Junior'dan Leeteuk, Girls' Generation'dan Seohyun, f(x)'den Victoria, Jun Hyun Moo ve Kim Jong Kook.
İlk Altın Plak Ödülleri, 1986 yılında yapıldı. O zamandan beri Kore'nin müzik için en prestijli ödül töreni haline geldi. Ödül töreni Güney Kore'nin müzik endüstrisindeki üstün başarılarını tanıtır.


1. Gün Açılış:


Grup Performanslarından Birkaçı:


Red Velvet:

IKON:

MONSTA X:

2. Gün Açılışı:


Grup Performanslarından Birkaçı:


TWICE:

EXO:

BTOB & VIXX:

30. Altın Plak Ödülleri Kazananları:


Digital Single Of The Year: Big Bang
Digital Single Bonsang-Main Award: EXID, Red Velvet, AOA, J.Y. Park, 
SISTAR, Zion.T, Girls' Generation, Big Bang, Kyuhyun, Taeyeon
Yeni Sanatçı Ödülü: IKON, G-Friend
En İyi Bayan ve Erkek Sanatçı Ödülü: Taeyeon, Big Bang
Gelecek Nesil Ödülü: MONSTA X
En İyi Solo Vokal Ödülü: CNBLUE'dan Yonghwa
En İyi Grup Vokal Ödülü: BTOB
Popülerlik Ödülü: SHINee
Global Choice Award: EXO

Big Bang- Digital Single Of The Year Ödülü:

EXO- Global Choice Award Ödülü

ŞARKILAR VE YENİ PROJELER:

Her gün K-pop dünyası durmaksızın hızla ilerlemekte ödül töreninden sonra şubat ayında çıkması beklenen albümler ve şarkılarla 2016 dolu dolu bir yıl olacak gibi görünüyor. Öyle ki YG Entertainment temsilcisi WINNER geçen sene çaylak ödülü almıştı ve bir yıl uzak oldukları için YG Entertainment WINNER'ı  geri dönüşü için çok şey hazırladı ve enerjisini ortaya koydu. Şubat ayının birinde geri dönüş yapacaklarını bildirdiler. 


Piyasadan bu kadar süre uzak kalmak hem sektördeki yerini riske atıyor hem de hayranlarının üzülmesine sebep oluyor. WINNER grubu verdikleri bu arada yüzden fazla şarkı yazdıklarını açıklamışlardı. WINNER başarıya adım adım ilerleyen gruplardan ve ileri de birçok başarılı projeye imza atacaklarını düşünüyorum. WINNER'ın "Exit Movement:E" albümünün tanıtımları için öncelik olarak albüm içinde bulunan şarkıların listesi yayımlandı. 'Baby Baby' şarkısının bir kısmı ilk olarak Lee Hi'nin coverı yayımlandı. Big Bang'den Taeyang WINNER'ın 'Baby Baby' şarkısını coverlayan bir diğer sanatçı oldu.
Lee Hi Cover:

Taeyang Cover:


Lee Seung Gi 1 Şubat itibarıyla askere gidecek. Uzun bir süre göremeyecek olan kore hayranları Seung Gi'yi çok özleyecek gibi görünüyor. Gitmeden önce çıkardığı yeni şarkısıyla varlığını daima hatırlatacak ve bu sektördeki yerini  korumasını sağlayacak şarkısı ile müzik listelerinde all-kill yaptı. 

Yeni şarkısı "I'm Going to the Military" yayımlandıktan sonra 8 ana müzik listesinde bir numara oldu. Bunlardan Mnet, Bugs, Olleh Music, Soribada, Naver ve Monkeys'de hala ilk sırada.

Bal sesi ile bilinen Crush 'Don't Forget' adlı, bir aşk hikayesini konu alan şarkısını net vokaliyle bilinen Taeyeon ile birlikte seslendirecekler. İkisinin düeti, birbirine uyan kimyaları ile MV'de göz dolduruyor. MV'de Crush'ın karlı havada kalabalık bir şehir merkezinin kapalı lunaparkında ve farklı yerlerde yürürken eski aşkını hatırlamasını anlatıyor. 
Şarkıyı beğeneceğinizi tahmin ediyorum.


2 yorum:

 1. Oppam Siwonda askere gitmişti.
  Simdide Lee Seung Gi gidiyor.
  Sesinide oyunculugunuda seviyorum:)
  Dinleyeyim şarkısını

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En sevdiklerimiz gidiyor askere büyük bir özlem duyuyorum. Siwon'un da Lee Seung Gi'de çok başarılı oyuncular ve şarkıcılar geri donduklerinde başarılı dizilerde rol alırlar umarım :)

   Sil

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...