23 Ocak 2016 Cumartesi

Film Tanıtımı: Plan Man


Saat 14:00
Filmi yaklaşık on beş dakika önce bitirdim. Filmin tanıtımını ve film hakkındaki yorumumu yazmam yaklaşık yarım saatimi alsa, 14:30 da başka bir filme başlayabileceğim. Evet! Bu güzel bir plan. Filmi izler izlemez garip bir şekilde dakik olma isteği uyandırdı. Filmde Rooftop Prince'den tanıdığım Han Ji Min yer alıyor. Filmdeki tarzını ve oyunculuğunu çok beğendim. Film'de Han Ji Min komik sözleri olan eğlenceli şarkılar söylüyordu. Han Ji Min'i seviyorsanız sıkılmadan izleyebileceğiniz komedi tarzında iyi bir film. 


Film, iki saatlik ve biraz yavaş ilerliyor, ilk bir saatini izledikten sonra sıkıldığımı hissettim. Olaylar aynı döngü içinde ilerliyor bu açıdan kötü. Filmin beğendiğim yönü komedi hiç eksik olmuyor. Film güldürürken dikkat çeken replikleri ile de izleyiciye birçok şey öğretebilir diye düşünüyorum. Film ilerledikçe yaşanan olayların altında farklı hikayeler olduğunu göreceksiniz.

Filmin Konusu:
Jung Suk (Jung Jae Young) obsesif kompulsif bozukluğu olan birisidir. Bu psikolojik bir rahatsızlık olup her şeyin düzen içinde olmasını isterler. Sabah 6:00 ve yatağa gireceği 22:00 saat arasında yapacağı her şeyi titizlikle planlar. Ayrıca mikroplardan çok korkar ve yanında daima dezenfektan taşır.  Bir kütüphanede çalışmaktadır ve kütüphanenin yakınlarında çalışan kendisi gibi obsesif kompulsif bozukluğu olan Ji Won'a karşı gizli bir aşk beslemektedir. Bir gün ona karşı olan duygularını kendi yazdığı bir günlük ile itiraf etmeye karar verir. Fakat o gün orada Ji Won değil So Jung (Han Ji Min) bulunmaktadır. Onu görünce, telaşa kapılıp günlüğü orada bırakıp uzaklaşır. Olaylar bundan sonra Jung Suk için daha karmaşık bir hale gelecektir.

2 yorum:

  1. Bu filmi çok merak ediyorum ama izleyemedim daha :) Sence kesinlikle izlenmesi gereken bir film mi? :)

    YanıtlaSil
  2. Izlerken keyif aldığım bir filmdi. Sonlarına doğru sıkıldığım zamanlar oldu çünkü filmin konusundan dolayi hep aynı olaylar içinde dönüyor ama izlemeni isterim ^^

    YanıtlaSil

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...