13 Eylül 2015 Pazar

CNBLUE - 2gether Comeback!


BlueBoy'lardan 2. Full Albüm "2gether"
Trendy Pop Rock Şarkıları 'Cindirella' İle Geri Döndüler!Kocaman bir 'Woah!' Aylarca gece yarılarına bazen de sabahlara kadar çalışarak sonunda Boice'ları sevindirecek harika bir albümle geri döndüler. Son zamanlarda sık sık albüm hakkında yayınlanan haberleri beklerken heyecanım günbegün artıyordu. Grubun yayınlanan fotoğrafları ardından her grup üyesinin bulunduğu yirmi beş saniyelik Teaserlarda çıkış şarkılarının ne olduğunu az çok tahmin edebiliyorduk. En son 8 Eylül günü Jong Yong Hwa Instagram üzerinde albümün tam parça listesinin bir anlık görüntüsü paylaşmıştı. Sözlerini Jong Yong Hwa'nın yazdığı başlık parça 'Cindirella' ile albümde toplam 11 şarkı mevcut. CNBLUE ve ajansı, geçmiş haftalarda albüm tanıtımları için fotoğraf çekimlerinde gömleksiz ve dövmeli Yong Hwa ve ormanda takım elbiseli daha klasik bir duruş sergileyen grup üyelerinin albümde iki farklı tarza sahip olduğunu gösteriyor.
Yeni albümleri pop-rock kavramına sahip olacaktır. Albümün ismi "2gether" ilginç ve akıllıca bir birleşimden oluşuyor. Grubun 2. albümleri olduğunu belirtmek için "2" ve birlikte anlamı taşıyan 'together' kelimesinin birleştirilmiş halidir. Albüm kapağı sade ve şık bir tasarıma sahip. 
Cindirella

Külkedisi masalını herkes biliyordur. Cindirella, baloya gittiğinde Prens ile dans eder ve saat gece yarısını gösterdiğinde ortadan kaybolmalıdır. Külkedisi ortadan kaybolur ancak geri de sadece ayakkabısını bırakmıştır. Ve şimdi hikayeyi biraz değiştirelim. Bu hikayede dört Prens ve bir Cindirella var. Yong Hwa tarafından yazılıp bestelenen çıkış şarkısı akılda kalıcı sözleri, pop-rock havasıyla seslendirilen şarkı albüm için iyi bir MV seçimi olmuş. Daha önceden yayınlanan şarkıların kısa tanıtımı yapılan videoda Cindirella olacak kızın yüzü gözükmüyordu. Böylece klipte görmüş olduk. Yerinde olmak isteyen ne kadar çok Boice vardır. Sesine aşina olduğumuz Yong Hwa ana vokal olarak şarkıyı seslendirirken Burning'in kısa solosu çok iyiydi. Klibin en tatlısı şüphesiz ki Kang Min Hyuk'tu.


 Her şeyden önce dikkatimi çeken klipte 4 erkeğin de bir arayış içinde olduğuydu. Düşünüyorum da mesele Cindirella'nın kaybolması değil, aşkın kaybolmasıydı. Arayışları külkedisi için değil ,aşk içindi. Ayakkabıya verdikleri anlam ise; aşkın geride bıraktığı şeydi, anılar... Önce herhangi bir yerde karşılaştıktan sonra kız aniden ortadan kayboluyordu. Daha sonra ise kızla olan anılar canlanıyordu. Bunun anlamı ise; aşkın bıraktığı izlerdi. İlk başta ve Yong Hwa'nın külkedisini öpeceği sırada ortadan kaybolması; aşkta bir beklenti içinde olmamak anlamını kattım. Aşk bir kaybediş değil, beklenti ve arayış içinde olmaktı. Fragmanlardan güzel olduğu belliydi, klip beklentilerimin de üstünde olmuş. Artık bir band olarak 6. yılına girmiş CNBLUE, bu albüm ile de başarılarına başarı katarlar umarım. Benim gibi şarkıyı dinleyerek eskitmeden önce albümdeki diğer şarkıları...
 1. Hold My Hand
 2. Radio
 3. Hero
 4. Control
 5. Footsteps
 6. Catch Me
 7. Druken Night
 8. Domino
 9. Roller Coester
 10. Hide and Seek


CNBLUE, 4 Eylül tarihinde Vapp'te "CNBLUE CINDIRELLA V WEEK SPOILER" adıyla bir yayın gerçekleştirdi. Yayında Jung Yong Hwa Türkiye'yi sevdiğini ve gelmek istediğini, Lee Jung Shin'de Türkiye'de konser verme ile alakalı bir şeyler söyledi. Duymak istiyorsanız buraya tıklayın ve videonun 11:45-12:10 aralığına bakın. 
Yong Hwa "Teoki" diyor. Daha sonrasında "I Love Teoki" diyor. Diğer birçok ülkenin yanında bizim ülkemizi söyledikleri için açıkçası gururlanıyorum. Bu bizim sesimizi nasıl duyurabildiğimiz ile alakalı. Yong Hwa'nın orjinal bir kişiliği var. Ayrıca türklere karşı bir sempatisi var. Onlara yeni albümlerinin promosyonunda da Türkiye Fanları olarak sesimizi duyuralım.


4 yorum:

 1. Yayınlanmak üzere olduğunu duymuştum en son ama çıktığını bilmiyordum : ) Benim en çok dikkatimi çeken skin 79 ürünlerinin reklamı oldu :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çantaya koyulan siyah kapaklı krem ve Yong Hwa'nın arkasında bulunan ürünlerden söz ediyorsun sanırım onların skin79 olduğunu bilmiyordum ama gözüme çarpmadı değil :D Daha önce Skın79 urunleri hakkinda konusan Yong Hwa ile ilgili bir video var. Klip hakkında onların neden kullanıldığını bende bilmiyorum ama merak ettim :)

   Sil
  2. Bence reklamlarında oynamışlardır. Çünkü, mesela Infinite pepsinin yüzü oldu sonra albüm fotoğraflarında da ellerinde pepsi şişeleri vardı. Aynıdır muhtemelen, sponsorları filandır.

   Sil
  3. Bende öyle düşündüm ^^

   Sil

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...