25 Temmuz 2015 Cumartesi

Notlarım: Kore Dizi Önerileri


Birlikte mutlu olup, birlikte ağladığımız, bazılarına gülüp, bazılarına kızdığımız çok dizi olmuştur. Bazı karakterlere sarılmak isteyip, bazılarını dövmeyi ne çok isteriz. Şöyle alıp bir yerde saklasak da hep bizimle kalsa dediğimiz ne çok karakter vardır. Dizileri izleyip izleyip bittiğinde elde kalan tek şey başka dizi arayışları içine girişlerimiz olur. İşte işinizi kolaylaştırmak için birkaç dizi önerisi notu yazmaya karar verdim."The Girl Who Sees Smells"
3 yıl önce, bir adam (Park Yoo-Chun) "Barkod" adlı cinayet davasında kız kardeşini (Kim So-Hyun) kaybetmiştir. O zamandan bu yana soğuk ve duyarsız biri  haline gelmiştir. Aynı cinayet vakasında bir kız (Shin Se-Kyung) mucizevi şekilde hayatta kalmıştır. Ancak o zamandan bu yana kız hiçbir şeyi hatırlamamaktadır ve aynı zamanda özel bir yetenek kazanmıştır.


"Oh My Ghost"
Baş şefin yardımcılarından olan Na Bong-Sun (Park Bo-Young) kendine karşı güvensiz, içine kapanıktır. Çocukluğundan itibaren şaman olan büyük annesi sayesinde hayaletleri görebilmektedir. Bir gün küstah ve çekici bir hayalet olan Shin Soon-Ae (Kim Seul-Gi) onun bedenini ele geçirir. Bu arada, baş şef Kang Sun-Woo  (Jo Jung-Suk), Bong-Sun'un ani değişiminden sonra onun farkına varmaya başlar.


"Who Are You"
Dedektif Shi-On (So Yi-Hyun) diğer insanların göremediği hayaletleri görebilmektedir. O, iyi yüreği ile, haksızlığa uğramış ve karmaşık hikayelere sahip hayaletlere yardım etmeye çalışır. Bu arada, Dedektif Shi On'un ortağı, Dedektif Gun Woo (Taecyeon) ona başta inanmasa da sonraları onun hayaletleri gördüğüne inanır. İki dedektif kayıp & arama merkezine bağlı vakaları çözmeye başlar.


"Bride Of The Century"
Taeyang Anonim Şirketi Güney Kore'nin en büyük holdinglerinden biridir. Taeyang'ı yöneten aile 100 yıldır bir lanetin altındadır.TaeYang Grup'un ilk oğlunun, ilk gelinleri bir lanet yüzünden ilk gece ölmüştür. Bu lanet altında her şey karmaşık bir hale gelmişken bambaşka bir aşk meydana gelir.


"Doctor Stranger"
Çocukken, Park Hoon (Lee Jong-Suk) ve onun babası Kuzey Kore tarafından kaçırılır. Kuzey Kore'de Park Hoon, bir doktor olan babası tarafından doktor olmak için eğitilir. Park Hoon göğüs cerrahı alanında bir deha olur ve daha sonra Güney Kore'ye kaçar. Park Hoon Güney Kore'nin en iyi hastanesi olan Dongwoo Üniversitesi Hastanesi'nde bir doktor olarak çalışmaya başlar, ama o kendini tam bir yabancı gibi hisseder. O, Kuzey Kore'den sevdiği kadını getirmek için para kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır.


"Birth Of A Beauty" 
Sa Geum Ran fazlasıyla kilolu, kilolu olduğu için Kore'de çirkin sayılabilecek evli bir kadındır. Evlendikten bir gün sonra kocası Amerika'ya çalışmaya gider ve senelerce onunla görüşemez. Geum Ran buna rağmen ona her gün videolar çekip yollar. Ve bir gün eşinin onu aldattığını öğrenir. Ondan boşanmak isteyen kocası yüzünden çok fazla üzgündür. Ağlayarak araba kullandığı sırada uçurumdan yuvarlanır ve arabası ile denize uçar. Geum Ran kocasından ve ailesinden intikam almak ister. Bunun için Han Tae Hee'den estetik operasyonu yapmasını ister. Tae Hee'nin çıkarları için ona yardım eder ve Geum Ran adeta bir güzellik abidesine dönüşür. Adını 'Sara' olarak değiştirir.


"Discovery Of Romance"
Yeo Reum daha önce 5 yıllık bir ilişkisi olmuştur. İlişkileri maratonlaşan ikili birbirlerinden ayrılmışlardır. Yeo Reum'un yeni bir sevgilisi vardır ve onu deli gibi seviyordur. Fakat eski sevgilisi Kang Tae Ha, yeni sevgilisi hakkında onun büyük hata ettiğini görür ve ona karşı çıkar.


"Secret Love"
5 bölüm olup her bölümünde farklı oyuncularla, farklı konular işleyen dizimizde ilk aşk, randevuya çıkma yöntemleri, ayrılık, karşılıksız sevgi ve ölümsüz aşk 
temaları üzerinde duruluyor.


"Angry Mom"
Oh Ah Ran zeki, çalışkan ve sorumluluk sahibi bir kızdır. Arkadaşı Jin Yi Kyung'ın zorbalığa maruz kalmasına daha fazla sessiz kalmaz ve onu korumak ister. O olaydan sonra O da zorbalık görmeye başlar. Oh Ah Ran'ın annesi kızından şüphelenmeye başlar. Onu kontrol etmek isterken vücudunda gördüğü izlerden sonra kızını korumak için harekete geçer. Kızının okuduğu okula sahte öğrenci olarak gider. Annesi öğrenciyken baş belası, herkesi yola getiren birisidir. Şimdi ise kızını korumak için her yolu deneyecektir.


"Come! Jang Bo-Ri"
"Come! Jang Bo-Ri" dizisi ailelerinde ve hayatlarında büyük değişiklikler yaşayan iki kadını anlatıyor. Jang Bo Ri (Oh Yeon Seo) çocukken, zengin bir aile tarafından  evlat edinilmiştir. Daha sonra evlat edildiği ailenin kayıp bir kızı olduğunu öğrenir.Jang Bo Ri Geleneksel Kore elbiseler tasarlayan başarılı bir tasarımcı olmak  için çalışır. Bu arada asıl zengin ailenin kayıp kızı olan (Lee Yu-Ri) fakir bir aileyle hayatını geçirmiştir.


İyi Seyirler...


9 yorum:

 1. Holl! Hayaletlerden bu kadar korkan sen who are you'yu mu izledin????? Ben korktu o diziden! Hele ilk bölümü... Neyse Helal diyorum ve benim gibi çok sayıda dizi izlemiş biri bulduğum için Allah'a şükrediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O sırada hayaletlere takmış durumdaydım :D En çok korktuklarımız en çok istediklerimiz değil midir?

   Sil
 2. Ay bloguna bir girdim çıkamadım :DD Çok güzel yazıların var. Eğer izlemediysen Secret dizisini izle türü dram romantik benim favorimdir :DD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önerinle hemen şöyle bir baktım diziye :)) Bana nice guyi hatirlatti sevdigi icin hapise girmeler... Tuttum diziyi ilk fırsatta izleyeceğim :)) Her türden severim ben yeter ki kore dizi olsun :D Yorumun için çok teşekkür ederim :D

   Sil
 3. Doctor stranger izlediğim en mükemmel dizilerden biri diyebilirim 😻ayrıca aralarında bir kaç tanesinide izlemiştim hepsi ayrı bi güzel 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten kaliteli bir o kadar da güzel diziler var. Stranger gerçekten efsane bir dizi ^^

   Sil
 4. Sensory couper ve oh my ghost tavsiye ederim çok güzeller

  YanıtlaSil
 5. ben de the girl who sees smell i çok beğeniyorum. tavsiye ederim

  YanıtlaSil

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...