15 Temmuz 2015 Çarşamba

Mirasçılar: The Heirs

                                                                           

"Tacı giymek isteyen, tacı taşır. Tacı giymek isteyen, ağırlığına katlanmalıdır."

The Heirs 2013 yılında çok konuşalan bir diziydi. Hala etkisi süren bu diziye blokumda bir yer vermek istedim. Defalarca, sıkılmadan izlediğim bu dizi hakkında yazı yazmayacağımda ne yapacağım? Çok büyük hayranı olduğum Lee Min Ho ve Park Shin Hye aynı dizide oynuyor da ben izlemez miyim!? Dizinin senaristi Kim Eun Sook dizinin konusu olarak zengin erkek, fakir kız edebiyatı uygulamış. Dizideki bazı sahneler Kim Eun Sook'un diğer dizilerindeki sahneleriyle benzerlik gösterse de The Heirs'ın farklı bir yeri var. Herkes tarafından bilinen bu dizi hakkında fazla uzun bir yazı yazmayacağım.


  

Kim Tan /Lee Min Ho : Kim Tan, babasının metresinin oğludur. Üvey abisine duyduğu saygı ve sevgisine rağmen abisinin altında hep ezilmektedir. Abisi tarafından yurt dışına okuması, her şeyden uzak durması için gönderilmiş ve orada yalnız bırakılmıştır. Derslerle alakası yoktur, neşeli, eğlenceli birisidir. 


Chan Eun Sang/Park Shın Hye: Oldukça zor bir hayatı var karakterimizin. Bir sürü yarı zamanlı işte çalışıyor, dilsiz, hizmetçi bir annesi var. Doğal olarak fakir, yurt dışına okumaya diye giden ablasına para göndermek için çalışıyor. Shin Hye'yi ne kadar sevsem de dizideki Eun Sang'ı bir türlü sevemedim. Çok fazla gururlu, daha iyi yaşayabilmeleri için Kim Tan'dan uzak durmaya çalışsa da başarısız oluyor. 


Choi Young Do/ Kim Woo Bin: Dizide geçen aşk üçgenindeki üçüncü halkamız kendisi. Kim Woo'nun  normal hayatında yüz hatlarına çok dikkat ettiğim koreliler arasında... Young Do rolünü oynarken oyunculuğunu çok beğendiğim doğrudur. Dizinin başlarında korkutucu, tam bir baş belası, kabadayı olsa da dizinin sonlarına doğru ilk aşkından yara almış, anne özlemi çeken birisi olduğunu sizde göreceksiniz.


Rachel/Kim Ji Won: Zengin, terbiyeden yoksun bu kızımız, oldukça kendini beğenmiş, kibirli ve Kim Tan'ı takıntı haline getirmiş Kim Tan'ın nişanlısı. Hakkında pek fazla bahsetmek istemiyorum dizi de geçen o meşhur kötü karakter bu!


Lee Hyo Shin/Kang Ha Neul: Bu adama bayılıyorum. Kendisini bu dizide de beğeniyordum, oynadığı Monstar dizisinde de çok beğendim. Yan karakterlerden fazla bahsetmeden hemen geçeceğim. Hyo Shin ailesi tarafından dersler konusunda baskı gören bir çocuktur. Okulun Sunbae'si de diyebilirim.


Dizideki en tatlı, en şeker çift!
Lee Bo Na/Jung Krystal: Chan Young'un sevgilisi. Kim Tan'ın eski sevgilisi.
Yoo Chan Young/Kang Min Hyuk: Eun Sang'ın yakın arkadaşı. Babası, Kim Tan'ın şirketinde sekreter.
Sevimli ve sevgi dolu, eğlenceli sahneler izledik sayelerinde.


Kim Tan, yurt dışında abisinin ona söylediği gibi yiyip içip eğlenmektedir. Aslında içten içe isyan etmek istese de abisinden umutsuzca sevgi beklemektedir. 


Eun Sang ablasının evleneceği haberini aldıktan sonra, burada kalıp sonsuza kadar onun için çalışacağını düşünür. Aklına koymuştur, Amerika'ya gidecek ve bir daha dönmeyecektir. Ablasının düğününü yapabilmesi için elindeki paraları kendisi götürecektir. Dilsiz annesini ikna ettikten sonra Kaliforniya'ya gelir. 


Havaalanında Kim Tan'ın nişanlısı Rachel ile karşılaşır. Rachel'in bir telefon konuşmasına kulak misafiri olduktan sonra aralarında küçük bir atışma olur. Eun Sang elinde bavul diğer elinde harita ile ablasının evini arar. Evi bulduğunda hiçbir şey beklediği gibi değildir. Evi bir başkasının ve pislik içindedir. Ablasının yalan söylediğini anlar. Onu bulmak için çalıştığı yere gider.  Eun Sang onu dışarıdan izlerken Kim Tan'da şansa oradadır ve kızın ruh halini izlemektedir. Ablası Eun Sang'ı fark edince kardeşini umursamadan parayı alır ve kaçar.


O sırada bavulu dağılmış Eun Sang'ın yanına Kim Tan'ın arkadaşı Jay gelir ve bavulda bulunan fasulye tozunu esrar sanar, Alıp kaçar ve içine çeker. Jay'ın alerjisi olduğu için ölüm tehlikesi geçirir ve hastaneye götürürler. Şansızlık kızımızın peşini bırakmaz. Polis fasulye tozunu araştırmaya karar verirler ve kızımızın ev adresini sorar. Kim Tan kahramanlık yaparak sevgilisi olduğunu söyler. Kendi evinin adresini söyler. Eun Sang'ın pasaportuna el koyulur. 


Gidecek bir yeri olmayan Eun Sang yine de ablasının evine gider. Kapıyı çalar ama kimse açmaz. Onu ablasının evine bırakan Kim Tan'da çoktan gitmiştir, derken araba geri döner ve Eun Sang'ın yanında durur. 
''Benim evime gelmek ister misin?" diye sorar ve bölüm biter.


Diziden Bazı Sahneler: 

İyi Seyirler...
1 yorum:

  1. Harika olmuş
    bnde diziyi izledim tamamını ve çook güzeldi gerçekten türkler böle yapamıyo <3
    Başarılar...

    YanıtlaSil

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...