12 Temmuz 2015 Pazar

Kanatları Koparılan Melekler Düşerler, Ancak; High School: Love On
Peri masalından çıkıp gelmiş bir dizi! 
High School Love On fantastik tarzında bir dizi olup içinde arkadaşlık, aşk, ihanet, komedi barındıran gençlik dizisi.
Kapağı karşıma ilk çıktığında İnfinite grubundan Woo-Hyun ve Lee Sung Yeol'u gördüğümde çığlık atmamak için kendimi zor tuttum. Sabırsız bir insan olduğum için dizinin yayınlandığı tarihlerde izlemeyi sevmem mümkünse finali olmuş dizileri izlemeye önem gösteriyorum. Böylece bir sonraki bölümde ne olacak diye haftaya kadar bekleme sorunu da yaşamıyorum. High School Love On bittiği gibi izleyip birkaç gün içinde bende bitirmiştim. Bloğu açtığımdan dolayı bu diziyi ancak şimdi yazabiliyorum.Lee Seul Bi, bir ölüm meleğidir. Ölen insanların ruhlarına gitmesi gereken yere kadar öncülük eder. Lee Seul Bi hayatını henüz ölüm zamanı gelmemiş insanların  yaşamını kurtarmaya adamış bir melektir. Melek olmasına rağmen insanlara karşı çok meraklıdır. Bir gün Shin Woo Hyun adında bir çocuğun intihar etmek üzere olan bir kızı kurtarmaya çalışırken, kazara düştüğünü görünce onu kurtarmaya çalışır. Kurtardıktan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Melek, bir anda
insan olmuştur. Dünya'da bildiği tek insan olan Woo Hyun'a kendini kabul ettirmeye çalışır ve bir süre Woo Hyun ve pirinç keki dükkanının sahibi büyük annesinin evinde yaşamaya başlar. İntihar etmeye çalışan kız yüzünden Woo Hyun okuldan ayrılmak zorunda kalır ve başka bir okula nakil olur. Seul Bi'nin hafızasını kaybettiğini sanan büyük anne, kızın ne kadar zeki olduğunu fark eder onu da Shin Woo Hyun ile aynı okula gönderir. Woo Hyun'un gittiği okulda annesiyle bağları olan birisi daha vardır. Kader o ki Seul Bi o kişiyle arasında yakınlık olacaktır. Seul Bi, Neden insan olmuştur? sorunun cevabını ararken olaylar içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.


"Biz ve insanlar farklı varlıklarız. Bu yüzden kalplerimiz sürtüşse bile hissetmeyiz. Ama onlarla tanıştığımdan beridir sıra dışı şeyler olmaya başladı."

Kurtarırken

İnsan olduktan sonra


 
Lee Seul Bi'yi canlandıran Kim Sae Ron 2000 doğumlu olduğunu öğrenince çok şaşırdım. Bu kadar küçük yaşta böyle bir dizi de başrol olarak hakkından geldiğini itiraf etmeliyim. Diziyi izlerken gözüme çarpan bir şey vardı ki bu beni çok rahatsız etti. Diğer başrol ile aralarında olan yaş aralığı gerçekten çoktu ve belirgindi.  Yine de oyuncu olarak iyi bir iş çıkardı. 


Shin Woo Hyun: Infinite grubunun ana vokalisti Woo Hyun adını değiştirmeyerek dizide ki adını da böyle kullanmıştır. Woo Hyun'u annesi küçük yaşta terk etmiştir, belli bir yaşa kadar babası sahiplenmiştir. Onu bu yaşa kadar getiren ise büyük annesidir. Büyük annesinin pirinç keki dükkanı ile geçimlerini sağıyorlar. Woo Hyun bir gün annesini bulmanın hayalini kurmaktadır.

 

Hwang Sung Yeol: İnfinite grubunun diğer bir üyesi olan Lee Sung Yeol'da adını değiştirmeyerek dizide diğer bir başrol oyuncusudur. Anne ve babasının ayrılmasından ikisine de tepkilidir. Babası başka bir kadınla evlenmiş. Annesine çok bağlı olduğu için üvey annesini kabullenemiyor. Üvey annesi kimin gerçek annesi dersiniz?


Dizide en çok canımı sıkan olay ilk bölümler melek gibi olan Sung Yeol'ü bir anda çekilmez, bencil, kibirli, kötü çocuk  haline dönüştürmüş olmaları. Her şey tam iyi halde giderken neden bir anda böyle bir şey yapma gereği duydular anlamış değilim. Onun dışında diziye kötü bir yorumda bulunmayacağım
.

İyi Seyirler...2 yorum:

  1. Oyuncular iyiydi fakat aynı şeyi senaryo için söyleyemem. Çok saçmaydı, tam bir hayalkırıklığı! Fakat 10.bölüme kadar dayanabildim çok tatlılardı. Yine de aşırı accmi bir yapımdı. Eğer ki başka bir kanal ve senarist ele alsaydı school 2015 kadar yükselebilirdi :)

    Kızın 14 yaşında olması da holl olaydı...

    YanıtlaSil
  2. Ben senaryoyu beğendim. Yerinde bir senaryoydu ama kızın yaş sorunu diziden sonra çok konuşuldu. Ben dizinin sonuna kadar gittim bazi yerlerinde rahatsiz eden seyler olsada izlenebilir bir dizi.

    YanıtlaSil

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...