9 Temmuz 2015 Perşembe

Fırtınalı Bir Gece: The Master's Sun
Sadece korku filmlerinden değil içinde korku barındıran her şeyden ölesiye korkan ben, dizi çıktığından beri listemin gerisine atıp duruyordum. Her ne kadar izlemek istesem de cesaret edip izleyemediğim diziyi şu sıralar özellikle hayaletlere takmış durumda olduğumdan izleme kararı aldım ve uyumadan bir gün içerisinde 17 bölümü izleyip bitirdim. Dizi bittikten sonra diyebileceğim tek şey; Daha önce izlemeliydim. 2013'ün fenomen dizisi haline gelmesine şaşmamalı. Korku konusunda, ilk bölümlerde ani çıkan hayaletler yüzünden çok korksam da izledikçe onları sevmeye başladım.Hayaletleri görebilen bir kadın ve kadın için sığınak olan bir adam...
Jo Joong Won: Kendini beğenmiş, kibirli, benmerkezci , hırslı ve paragöz birisidir. Altını çizerek tam bir para düşkünü olduğunu söylemeliyim. Krallık adındaki AVM'nin başkanı. Lise yıllarında fidye için kaçırıldı ve yanında bulunan kız arkadaşı suçlularla rehin olarak kaçarken trafik kazası geçirip öldü. Bu yüzden kimseye kalbini açamıyor. O olaydan sonra korece kelimeleri okuma yeteneğini kaybetti. Evlilik anlaşmaları bozulduğu için lise yıllarındaki sevgilisinin laneti olarak birçok kez gündeme geliyor.


Tae Gong Sil: Eskiden iyi bir üniversiteye gitmiş, güzel, çekici, zeki, herkesin onun gibi olmak isteyeceği bir kişiliğe sahipti. Gizemli bir kazadan sonra ölümden dönmüş ve aniden hayaletleri görebilme yeteneği kazanmıştır. Ondan sonra hayatı tamamen değişti. Aniden karşısına çıkıp onu korkutan hayaletler yüzünden normal bir hayat yaşayamaz hale gelir. Uykusuzluk çeker. İşleri yolunda gitmez, sevgilisi bile olmaz. Bir apartmana taşınır ve kapıcı olarak orada saklanmaya çalışır. Hayaletler sürekli olarak ondan bir şeyler ister ve yapana kadar gitmezler.


Kang Woo: Kendisi bir korumadır. Gizli bir görevdedir ve Joo Joong Won'un yöneticisi olduğu "Kingdom" adlı alışveriş merkezinde çalışmaya başlamış ve güvenlikten sorumlu baş kişi olmuştur.Dizimiz fırtınalı bir gece de başlıyor. 404 numaralı odayı temizlemeye giden Tae Gong Sil çöpleri toplarken  görmek istemediği hayaleti görür. Oldukça korkutucudur. Kaçsa da hayalet peşini bırakmaz. Yaşlı bir ninedir hayalet. Ondan bir yardım ister. Gong Sil onu kıramaz ve yardım eder. 


Gong Sil'in işi bittikten sonra yağmurda, yol kenarında araba beklemektedir. O akşamda alışveriş merkezi sahibi olan Jo Joong Won yapacağı bir proje için engel olan evi satın almaya çalışmaktadır. Dönüşte yol kenarında araba bekleyen Gong Sil'i görür. Araba önce dursa da onu almaz ve arabayı tekrar sürer. O sırada şimşek çakar ve aniden arabayı durdur. Gong Sil bunu fırsat bilerek arabaya aniden biner. Yapıcak bir şey yoktur. Arabayı tekrar çalıştırır, giderlerken Gong Sil'in önüne hayalet 
çıkar ve çığlık atarak Joong Won'un koluna yapışır. Hayalet ortadan kaybolur.


Bir benzin istasyonunda dururlar ve Gon Sil yine bir hayalet görür, onu takip eder. Hayalete soju alır ve o içerken, onunla konuşmaya başlar. Joong Won bunu böyle görünce deli olduğunu düşünür ve hemen oradan uzaklaşır. Tam o sırada kız peşinden koşar ama ruh onu takip etmektedir. Gong Sil hızlanarak ilerlerken yanlışlıkla Joong Won'a çarpar ve hayalet bir anda yok olur. Adamın hayaletleri kendinden uzak tutma yeteneği olduğunu anlar. Artık onun ne olursa olsun yanında olmalıdır. Çünkü artık onun sığınağıdır.Zamanla Joong Won'da kendi sırrını çözmek için Gong Sil'e ihtiyacı olduğunu anlayacaktır.
Yapışma konusunda kimse eline su dökemez kızımızın. Alışveriş merkezinde çalışmaya girdi ve başkanın yanından ayrılmıyor, her fırsatta ona dokunmaya çalışıyor. Her ne kadar korku olsa da gülmekten kırıp geçiren bir dizi.


Özellikle unutamayacağınız bir hareket : Defol!En Güzel Sahneler :Hayaletlere yapılan makyajlar bir harikaydı, her ne kadar başta korksam da zamanla alışıyorsunuz. Hatta böyle bir özelliğin bende de olmasını isterdim :)

İyi Korkular Dilerim...


7 yorum:

 1. İlk beşimde olan bir dizi ve 2-3 defa izlemişimdir. İkili çok tatlıı! Aslında bakarsan hayaletler de çok tatlı hele kahve hayaleti :D
  En sevdiğim replik de belli: Goco! Hala daha söylerim kardeşime felan hehehe ^^ güzel yazı olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok korkarak başlamıştım diziye ama izlemeye başladıktan sonra en sevdiğim diziler arasına girdi. Hayaletlere daha çok ilgi duymaya başladım :)

   Sil
 2. merhaba:)
  ben diziyi ilk çıktığında izlemiştim:) gerçekten çok güzeldi:)
  fırtınalı bir gece banada joong won gelse hiç fena olmaz:)
  so ji sub oyunculuğun hakkını veriyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba ^^
   Kim istemez Joong Won'un
   gelmesini ^^
   Özellikle Goco! Kelimesini duymayı çok isterim :D
   So Ji Sub favorim oyunculukta üstüne yok. ^^

   Sil
  2. bence de yeni başlayacak dizisini sabırsızlıkla bekliyorum:)

   Sil
  3. Bende her ne kadar beklesemde şu sıralar dizi izlemem çok zor olacak tatil bitiyor :(

   Sil
  4. evet ya benimde öyle dizinin ismini yazar tatile gireceğim günü beklerim:(

   Sil

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...