2 Temmuz 2015 Perşembe

Elit Bir Anime: Special A


+Bayan İkinci...
- Bana ikinci deme...!

Animede çok sıkça geçen bu iki replik uzun bir süre aklımda kalacak gibi duruyor. Çok kez rastladığım bu animeye başlama fırsatı bulduğuma çok seviniyorum. Öyle ki birkaç saat içinde bitirdim. Konusuna geçmeden önce Special A dediğimiz şey ne?


Special A : Son derece elit olan Hakusen Akademisi'nde bulunan en elit sınıftır. Okulun en
iyi ve en zeki 7 kişisi bu sınıftadır. Bu sınıfın kendine ait bir binası, derslere girmeme, çay saatleri, geziler gibi birçok imkan, ayrıcalık, verilmiştir. Ayrıca standart okul formasından ziyade daha özel forma kullanılır.Konusu:
Hikari küçüklüğünden bu yana babası ile beraber Amerikan güreşine çok meraklıdırlar. Hikari ve Kei' nin babası çok yakın amerikan güreşi arkadaşlarıdır. Günün birinde, Hikaru daha küçükken babası onu Kei Takashima ile tanıştırır. Hikaru’ya göre güreşte kendisinden daha iyisi yoktur fakat ilk denemesinde Takashima’ya yenilir.Bu Hikari'nin ilk yenilgisidir ve bundan sonra tek amacı Kei'yi yenmektir.


Kei Takashima: Takashima sınıfının ve okulunun bir numarasıdır. Bu adamda aradığınız her şey mevcut. Zeka,  yakışıklılık, güç, atletik, para kısacası her şey var. Okula giderken aynı zamanda babasının işlerini hallediyor. Hisaki'ye gizlice aşık.


Hikaru Hanazono: Sırf bu karakteri kısaca anlatabilmek için saçma ama anlamlı bir kelime türettim.'Meydancı' Sürekli olarak meydan okuyor. Takashima ile sürekli bir çekişme içindedir ve her konuda ona meydan okumaktan çekinmez. Bunun dışında sıcak kalpli, iyimser ve arkadaşlarına düşkündür. Okulun daimi iki numarasıdır.Jun Yamamoto: Jun, üçüncü sıradadır. Değişik bir yapısı var. İlerleyen bölümlerde izleyicilerin öğreneceği kronik bir hastalık yüzden farklı bir kişi oluyor. Sürekli Ryuu ile takılır. Bunun dışında bir de ikiz kardeşi vardır.

Megumi Yamamoto: Aralarından en sevdiğim karakter bu olsa gerek. Megumi,Jun’un ikiz kız kardeşidir. Kendisi dördüncü sıradadır ve sesini yormamak için sürekli kağıda yazarak kendisini ifade etmektedir. Başlarda şarkı söylediğinde büyük patlamalar yaşanıyordu ama sesini duyduğumda kelimenin tam anlamıyla büyülendim diyebilirim.


Tadashi Karino: Tadashi, animede karşıma ilk çıktığında dilenci sanmıştım. Neyse ki öyle değilmiş. Kendisi oldukça sevimli ve saftır. Yemek düşkünü, hemde nasıl! Dövülmeye bayılıyor. Beşinci sırada.


Akira Toudou: Akira altıncı sıradadır ve yemek yapmayı, özellikle kek ve çay konusunda ustadır. 


Ryuu Tsuji: İkizlerin yanından ayrılmadığı meşhur Ryuu yedinci sıradadır. Her türlü hayvan beslemektedir. Oldukça karizmatik bir havası olduğunu söylemeliyim.


Sanırım zevkle izlediğim en iyi kısım bu ikiliydi. Her daim aç olan Tadashi ve her fırsatta çocuğa bir yumruk geçirmeyi başaran Akira çok uyumlu bir çift oldular.

Şüphesiz en fazla güldüğüm sahne buydu! 
Animeye hiçbir kötü yorum yapamayacağım. Son birkaç bölüm kala sorun üstüne sorun ekleseler de son dakikalarında her şeyi toparlayarak harika bir final yaptılar. İzlemenizi tavsiye ediyorum.
2 yorum:

  1. Hehehe bayan ikinci de kei de çok tatlılarr! o uzun bacaklara rağmen severek izlediğim bir animeydi. tatlılıktan ölüyordu o derece :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Gerçekten çok uzun bacaklılardı ama böyle bir anime izlenmesse yazık olur :)

      Sil

Blogumdan geçip giderken yorum bırakmayı unutma ^^
Çünkü Düşünceler Dünyayı Bile Değiştirebilir...